ליצור
להרגיש
לנשום
לשחרר

אושרית קיסר מטפלת באומנות

אושרית קיסר תרפיה באומנות

מהי  תרפיה באומנות?

הסבר ברור ומדויק של איך טיפול באומנות עובד, ולמה טיפול באומנות יכול להיות אופציה נהדרת, עמוס בהמון הגדרות יבשות עם מילים גבוהות של מהי תרפיה באומנות, אך בחוויה שלי אף אחת מהן לא הצליחה לתאר במילים מדויקות מהי באמת תרפיה באומנות ואת העוצמה שבה…

negative-space-artist-easel-color-paint-daian-gan-thumb-1

לרגשות בחיינו לא תמיד יש מילים, וגם אם לפעמים יש מילים ואנו מצליחים לבטאן בקלות אנו לעיתים  מרגישות עייפות  מהמלל הרב ומחפשים משהו שיעזור לנו להגיע למקום עמוק יותר בתוכנו , שיפיל את האסימון.

האמנות מהווה , גשר מעבר , נתיב בטוח ונוח , מעולם ה"אני חושבת", לעולם הרגשות ותחושות הגוף אשר משפיעים על ההתנסות שלנו בעולם ועל מי שאנחנו. אנחנו לא רק יצורים חושבים  ובלי לכלול בטיפול , את המרכיב התחושתי, והרגשי, שום דבר  בעצם לא יכול באמת להשתנות.

השילוב של דיבור ויצירה מאפשר מודעות עמוקה יותר לעצמנו  ועיבוד עמוק יותר של חוויותינו דרך היצירה אנו  חוקרות את הרגשות בצורה חדשה,  מארגנות את החוויות הפנימיות, יוצרות מהן מרחק שמאפשר עיבוד ושליטה של רגשות או דפוסים אלו אל חייך.

בחדר אני עובדת בגישה פתוחה,יש לי שפע של חומרים להציע לך(חימר, גבס, גואש, צבעי פנדה, טושים, עיתונים וכו'). לפעמים אני אתן לך רעיון ליצירה או הנחייה ספציפית לדוגמה: "לעשות מסכה המציגה מה אתה מראה אנשים מבחוץ ולהפוך את מה שאתה באמת מרגיש בפנים" או אפילו פשוט "לצייר או לפסל תמונה של המשפחה שלך". ולפעמים, את תעבדי עם החומר שאת נמשכת אליו ביום זה, ללא הכוונה ספציפית, רעיון, או מוצר בראש. אנחנו יכולות לדבר באופן מטפורי על הרגשות שלך כאילו הם מערכת מזג אוויר, או לצייר את החוויה הפנימית שלך כנוף שרואים מחוץ לחלון.

מטופלות מסוימות ירגישו בנוח לעסוק יותר בחקירת חומרי האומנות ובתהליך היצירה , ולמטופלות אחרות יתמקדו יותר במוצר הסופי את תהליך יצירת האמנות ניתן לבחון ולדון בכל שלב של הטיפול. כל מטופלת שונה ואני מתאימה לה את הגישה שנכונה לה בחדר.

רק כדי להיות ברורה – טיפול באומנות אינו דורש ממך להיות אומנותית, המיקוד שלנו בחדר הטיפול הוא יותר על תהליך של יצירת ומציאת מקום בו את מרגישה בטוחה וחופשייה. עם זאת אם את מעדיפה אמצעי מילולי של ביטוי, אני תמיד איתך במה שתבחרי.